خبرگزاری‌ها

خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) ۸۷/۰۴/۲۴

هم‌زمان با فرارسیدن میلاد حضرت علی (ع)

دوزاده‌هزار جلد کتاب در کتابخانه تخصصی امام علی (ع) گردآوری شد

گروه ادب: همزمان با میلاد حضرت علی (ع) دوازده‌‌هزار جلد کتاب درباره آن حضرت در کتابخانه تخصصی امام علی (ع) در مشهد گردآوری شد.

«محمد مجتهدی» ـ مسئول کتابخانه تخصصی امام علی(ع)

«محمد مجتهدی» مسئول کتابخانه تخصصی امام علی (ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)درباره فعالیت این کتابخانه توضیح داد: این کتابخانه با جمع‌آوری ۱۲ هزار جلد منابع تخصصی درباره امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) با ارائه خدمات رایگان، کتاب‌ها را در اختیار محققان قرار می‌دهد.

مجتهدی با اشاره به اعمال شیوه‌های جدید تحقیق در کتابخانه تصریح کرد: به دلیل رشد اطلاع‌رسانی از طریق اینترنت سعی شده تا منابع به صورت دانلود شده در اختیار مخاطبان قرار گیرد، علاوه بر آن نیز پایان‌نامه‌‌هایی که درباره حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) نوشته شده باشد، در این کتابخانه در یک‌جا جمع‌آوری و متمرکز می‌شود.

مدیر کتابخانه تخصصی امام علی (ع) درباره چاپ و انتشار آثار مربوط به حضرت علی (ع) بیان کرد: در این کتابخانه علاوه برگرداوری و خرید کتاب، آثار بسیاری از نسخه‌های خطی مربوط به امام علی (ع) در یک یا چند مجموعه به چاپ می‌رسد.

او در پایان اظهار کرد: در این کتابخانه علاوه بر کتب چاپی، کتاب‌های خطی و آثار هنری که هر یک روایت‌گر عظمت مولای متقیان هستند نیز وجود دارد.

یادآوری می‌شود کتابخانه تخصصی حضرت علی (ع) نخست منزل مسکونی حاج حسین فولادکار بوده که پس از درگذشت او توسط فرزندانش به کتابخانه اهدا و در سال ۱۳۷۹ در مشهد افتتاح شده است.

منبع خبر