خبرگزاری‌ها

خبرکزاری قرآنی ایران (ایکنا) ۹۰/۰۱/۳۰

ارائه «اسلوب علی بن ابی‌طالب فی خطب‌الحربیه» در نمایشگاه کتاب

گروه ادب: کتاب «اسلوب علی بن ابی طالب فی خطب الحربیه» که به قلم علی احمد عمران نوشته شده است، به کوشش کتابخانه امیرالمومنین(ع) و در چاپخانه لبنان به چاپ رسیده و در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه می‌شود.

محمد مجتهدی، مسئول کتابخانه امیرالمومنین(ع)، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، از چاپ کتاب «اسلوب علی بن ابی طالب فی خطب الحربیه» خبر داد و گفت: این کتاب به زبان عربی نوشته شده است و درباره روش‌های علی در خطبه‌های جنگ سخن می‌گوید.

وی با بیان این که کتاب به قلم علی احمد عمران نوشته شده است، افزود: مقوله کتاب در باب بلاغت است که حضرت امیر(ع) در سخنرانی‌هایشان طی جنگ‌ها نیز مراعات می‌کردند.

مجتهدی همچنین اظهار کرد: نگارنده که از استادان ادبیات فارسی است، خطبه‌هایی که حضرت علی(ع) در جنگ‌ها بیان کرده‌اند را در این کتاب ارائه کرده و به جنبه بلاغی به آنها نگاه کرده است.

به گفته مسئول کتابخانه امیرالمومنین(ع)، این اثر پایان‌نامه دکتری احمد عمران است که به کوشش کتابخانه امیرالمومنین(ع) در قطع وزیری و ۵۶۰ صفحه منتشر شده است.

مجتهدی با بیان این که کتاب «اسلوب علی بن ابی طالب فی خطب الحربیه» به زبان عربی است و ترجمه فارسی ندارد، گفت: این اثر به تازگی منتشر شده است و در بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب نیز ارائه می‌شود.

وی تأکید کرد: این کتاب در لبنان به چاپ رسیده است که پس از ارائه یک نسخه چاپ شده آن به کتابخانه امیرالمونین(ع) و تأیید آن، در هزار نسخه منتشر می‎‌شود.

منبع خبر