درباره کتابخانه

رایانه

در عصر حاضر که عصر انفجار اطلاعات نام گرفته، در حوزه اطلاعات اسلامى و در بعد شخصیت حضرت على(علیه‌السلام) نیز از تازه‏ترین میادین عمل و تحقیق ، فعالیتهاى رایانه‏اى است. گردآورى نرم‏افزارهاى گوناگون اسلامى در حوزه تاریخ ، معاجم حدیث و رجال شیعه ، کتب اهل تسنن ، نرم افزارهاى قرآن و تفسیر به طور عام و لوح‌هاى فشرده درباره امیرالمؤمنین(علیه‌السلام)، شامل نرم‌افزار، صدا و فیلم، به طور خاص، از اصلی‌ترین اهداف ما در این بخش است و بدون مبالغه می‌توان گفت که یکی از کامل‌ترین مجموعه نرم‌افزارهای تخصصی در این بخش گردآمده‌است.

پایگاه کتابخانه در شبکه جهانی اینترنت

از آخرین فعالیت‏هاى واحد رایانه ، تهیه و تنظیم پایگاه اطلاع رسانى این کتابخانه در شبکه جهانى اینترنت است. این پایگاه که در حال حاضر امکان جستجو در مشخصات کتاب‌های موجود را فراهم مى‏کند، با آدرس  www.imamalislib.com   قابل مراجعه مى‏باشد.

یکی از مهمترین اهداف ما که امیدواریم با عنایت مولایمان حضرت على(علیه‌السلام)، هرچه زودتر محقق شود، ارائه پایگاهی جامع در شبکه اینترنت است که همگان از هر جای جهان بتوانند از تمامی منابع موجود تا حد ممکن، بدون حضور در محل کتابخانه، استفاده کنند. هم اکنون مقدمات این کار آماده شده و امید است این «مرکز اطلاعات و مدارک کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی(علیه‌السلام)» به عنوان مهمترین سایت مرجع درباره آن امام همام به بهره‌برداری برسد.