اخبار کتابخانه

معرفی کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام، امشب در رادیو ایران

Radio-Iran-icon

چراغستان، برنامه ای از گروه فرهنگ رادیو ایران است که پنج شنبه هر هفته، در قالب یک نمایشگاه گویایی از کتاب، مهمان خانه های مردم می شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ایران، این برنامه که از بخشها و آیتم های مختلف و متنوعی تشکیل شده است، روز پنج شنبه بیست و ششم خرداد، کتابخانه تخصصی حضرت علی(ع) مشهد و بخشهای مختلف آن به تشریح سخن می گوید.
امروزه با تخصصی شدن علوم و توجه هرچه بیشتر محققان به پژوهش در جزئیات مسائل، نیاز به مراکزی که بتوانند به معنای حقیقی کلمه به طور جدی و تخصصی، منابع را شناسایی و در اختیار مراجعان قرار دهند، بیشتر احساس می‌شود.
بی تردید، ایجاد و توسعه‌ی زمینه‌ی پژوهش و تحقیق درباره‌ی ابعاد زندگی بزرگ مرد عالم اسلام، باب علم و وصی نبی، حضرت علی(علیه‌السلام)، هم نیازمند مرکزی است تا به شکل کاملاً تخصّصی، با متمرکز نمودن انواع مختلف منابع به زبانهای گوناگون و به‌روز، مهمترین و جدیدترین مطالب در مورد این امام همام را گردآوری و در اختیار محققان قرار دهد.
کتابخانه تخصصی امیر‌المؤمنین علی علیه‌السلام که در هفته غدیر سال۱۳۷۹ و در تقارن با سال امام علی علیه‌السلام، در مشهد، در جوار بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه‌السلام گشایش یافت، یکی دیگر از دقیق‌اندیشی‌ها، در برپایی محیطی نیکو و در خور، برای فعالیتهای علمی ـ تحقیقی، است.
زهرا فقیه میرزایی ضمن اشاره به غرفه روی پیشخوان، افزود: دراین بخش از برنامه، امیر حسین شاه علی کارشناس ادبیات، اخلاق حضرت علی (ع) نوشته عباس عزیزی و امام علی (ع) به نویسندگی حسین فتاحی و مجموعه شعر علی اسوه عدالت به گزینش محسن حافظی را معرفی می کند.
گفتنی است، کتاب های اخلاق حضرت علی (ع)، امام علی (ع) مجموعه شعر علی اسوه عدالت به ترتیب انتشارات صلاه ، قدیانی و آوای رسا روانه بازار شده است.
این گزارش در ادامه می افزاید، پخش گزارش، پخش نمایشی درباره آثار مکتوب امیر مومنان، بررسی دیدگاه های نویسندگان جهان در باب حضرت علی از زبان طالعی نویسنده و گفتگو با فریده دامغانی نویسنده و مترجم از دیگر بخشهای این برنامه هستند.
یادآور می شود، چراغستان، روزهای پنج شنبه هر هفته، به سردبیری زهرا فقیه میرزایی از ایستگاه رادیویی ایران پخش می شود.
علاقمندان می توانند روز پنج شنبه بیست و ششم خرداد ساعت ۲۳:۰۰ این برنامه را از رادیو ایران بر روی موج FM 90 MHz دریافت نمایند.

منبع خبر

برای شنیدن قسمت اول برنامه (حاوی معرفی کتابخانه در آخر فایل) اینجا را کلیک کنید.

برای شنیدن قسمت دوم برنامه (سخنان استاد طالعی در وسط فایل) اینجا را کلیک کنید.

منبع