اخبار, اخبار کتابخانه

پایان کار نمایشگاه کتاب تهران و غرفه کتابخانه

23rdTIBF

پس از قریب به دو هفته فعالیت، با پایان بیست و سومین نمایشگاه کتاب تهران، غرفه کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام هم به کار خود پایان داد. امسال برای نخستین بار این کتابخانه در سالن ناشران عربی شرکت کرد که عنوان “بازار جهانی کتاب عربی” را بر خود داشت . غرفه کتابخانه در بخش انتهایی راهروی دوم با عنوان “المکتبه المتخصصه بامیرالمؤمنین علی علیه‌السلام” قرار داشت.

همچون سالهای گذشته، کتابخانه با هدف معرفی و تبلیغ و همچنین تهیه منابع مکتوب  و غیر مکتوب در نمایشگاه شرکت داشت اما در همین راستا کتابهای عربی منتشرشده توسط کتابخانه نیز برای فروش ارائه گردید. در کنار این آثار، آثار محقق ارجمند، مرحوم محمدباقر محمودی هم به نمایندگی از انتشارات مجمع احیاء الثقافه الاسلامیه قم ارائه گردید.

مهمترین بخش در غرفه کتابخانه، نمایش کتابهایی بود که از همین نمایشگاه درباره حضرت امیر و حضرت زهرا علیهماالسلام برای کتابخانه تهیه شده بود. این بخش در غرفه همچون سالهای گذشته، تازه‌ترین کتابها را به اطلاع  بسیاری از محققان بازدید کننده رساند.

از میان عناوین فراوان این بخش، برخی از مهمترین کتابهای جدید به شرح زیر است:

مجلدات ۲۱ تا ۳۰ مجموعه “الصحیح من سیره الامام علی علیه‌السلام” از علامه جعفر مرتضی عاملی که به این ترتیب مجموعه کامل گردیده است.

مجموعه ده جلدی “تفسیر امیرالمؤمنین علیه السلام”

ترجمه عربی کتاب دکتر شاه کاظمی “عدالت و ذکر” از دارالساقی لبنان و ترجمه فارسی دوم کتاب از انتشارات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام.

جلد پنجاهم مجموعه “تاریخ مدینه دمشق” که اختصاص به مولای متقیان دارد و در واقع سومین تصحیح از این بخش کتاب ابن عساکر است.

و… .