اخبار

مروری بر آثار غدیری انتشارات دلیل ما

DalileMa

انتشارات دلیل ما به عنوان یکی از فعالان عرصه نشر کتاب در زمینه معرفی و ترویج فرهنگ اهل بیت، تعداد قابل توجهی از کتابهای خود را به موضوع غدیر اختصاص داده است. به طوری که می توان این انتشارات را فعال ترین ناشر فرهنگ غدیر نامید

در ایام عید غدیر نگاهی گذرا خواهیم داشت به آثار منتشر شده در موضوع غدیر توسط انتشارات دلیل ما :

سال ۱۳۹۰
غدیر در آئینه کتاب
غدیر در آئینه کتابمحمد انصاری
اول۹۰ ، وزیری ، سلفون
۹۶۴ ص ، قیمت ۱۸۰۰۰۰ ریال

معرفی ۶۷۳ کتاب مستقل به ۱۸ زبان از قرن اول تا پانزدهم هجری.این کتاب با مقدمه ای در چند بخش، گزارشی اجمالی از سابقه کتاب و غدیر را بیان می¬دارد: غدیر در فرهنگ اسلام، آماری از کتابشناسی غدیر، کتاب نامه های غدیر و خلاصه ای از واقعه غدیر. « غدیر در آینه کتاب» به عنوان راهنمای تحقیق در این موضوع و نگاهی به گذشته علمی و فرهنگی مسلمین در راه احیای غدیر تدوین شده است. چاپ اول کتاب معرفی ۲۶۷ کتاب به ۴ زبان بوده است اما در چاپ های بعد کامل¬تر شده است تا آنجا که در چاپ چهارم ( چاپ حاضر) به ۶۷۳ کتاب مستقل درباره غدیر به ۱۸ زبان از مولفین قرن اول تا پانزدهم اشاره شده است و این غیر از کتاب¬هایی است که درباره غدیر نیز مطالبی را آورده اند. فهرست¬های پایانی کتاب برای استفاده علما و محققین بسیار قابل استفاده است.
غدیر در گذر زمان
غدیر در گذر زمانعلى اکبر مهدی پور
اول ۹۰ / رقعی / شومیز
۳۲۴ ص / ۵۵۰۰۰ رىال
گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر
گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیرمحمد باقر انصاری
شصت و ششم ،۹۰، رقعی ، شومیز
۴۸ ص ، ۸۵۰۰ ریال

گزارش کاملِ واقعه غدیر از آغاز حرکت از مدینه به مکه و حضور در غدیر و مراسم سه روزه غدیر.این گزارش در قالب ادبیات داستانی است اما کاملاً مستند است و از عناصر خیال به دور است. حجم کم و اطلاعات کامل این کتاب یکی از علت های استقبال از آن است تا آنجا که تاکنون در طی ۴۰ چاپ، تیراژ کتاب حدود نیم میلیون نسخه رسیده است. خواننده این کتاب با تمامی جزئیات این واقعه از فرمان خداند، اجرای رسول خدا (ص) و خطبه ایشان، بیعت همگانی و استثنایی مردم، توطئه های منافقین و بالاخره عظمت غدیر و وظایف شیعیان در قبال این پیام و پیام رسانی آشنا می شود.
متحیرم چه نامم
به کوشش:مهدی کامیابی / حسن علی صدیقیان / احسان حسین آبادیMotehayyeram
اول ۹۰ / رقعی / شومیز
۲۴۰ص / ۴۰۰۰۰ ریال
دل نوشته های جمعی از دانشجویان یادبود غدیر ۱۴۳۲

سال ۱۳۸۹


آداب عید غدیر

آداب عید غدیرخانه کودک
پنجم ، ۸۹ ، وزیری ، شومیز
۱۴۸ ص ، قیمت ۳۲۰۰۰ ریال

آداب عبادی و اجتماعی غدیر از روایات ائمه (ع). بخش اول کتاب مطالب ارزشمندی درباره غدیر و نکات مهم و کلیدی از آن واقعه را بیان می¬دارد و سپس در بخش¬های بعدی به بیان اعمال شب و روز عید غدیر، زیارات، اذکار و آداب آن پرداخته شده است.
اگر در غدیر بودیم
اگر در غدیر بودیممحمد باقر انصاری
ششم، ۸۹ ، رقعی ، شومیز
۱۶۰ ص ، قیت ۲۴۰۰۰ ریال

دل نوشته هایی درباه غدیر است آن گونه که اگر خواننده¬ای از خود بپرسد که اگر در غدیر بودم چه حالی داشتم و چه افکاری به ذهنم هجوم می¬آورد، می¬تواند با صفحات مختلف کتاب همراه باشد و هرآنچه که به عنوان سوال در مورد آن روز به ذهنش می¬رسد در آن جا ببیند، آن گونه که گویی با آن قافله همراه است. از دیدن علی (ع) و پیامبر (ص) تا دیدن منافقان و صحنه های چیده شده پشت پرده، از قرار گرفتن تحت انوار رسول خدا (ص)  و خطبه غدیر تا نفوذ آن در عمق وجود، از معانی ولایت و آثارش تا رسیدن به همه آنچه که نیاز داریم ولی نمی¬دانیم.

امواج غدیر- برگرفته از آثار
امواج غدیر- برگرفته از آثارمحمدرضا حکیمی
اول ۸۹ / خشتی / شومیز
۷۶ ص / ۱۰۰۰۰ ریال

کتاب حاضر با بیان خلاصه واقعه غدىر به زبان ادبى و پى آمد آثار غدیر در هزاروچهارصد سال ، در پى آشنایى خوانندگان کتاب با آثار وضعى غدیر و خطبه رسول خدا (ص) در قرون گذشته است گویى که هرچند صد سال یک بار موج عظیمى از آثار و برکات غدیر بر مى-خیزد و روح اسلام را جلا مى دهد و باور هاى بسیارى از انسان ها را تحت الشعاع خود قرار مى دهد .
بر بلندای هزار و چهارصد ساله غدیر
بر بلندای هزار و چهارصد ساله غدیر سید علی میر شریفی
اول ۸۷ ،‌ رقعی ،‌شومیز
۸۸ ص ،‌ قیمت:‌۱۰۰۰۰ریال

نویسنده کتاب  برخی از اتفاقات مربوط به غدیر را قبل از آن و بعد از آن از لابلای تاریخ ذکر می¬کند مانند توطئه قبل از غدیر ، برخی از اقدامات پیامبر (ص) ، شاعران نویسندگان و گواهان غدیر، و لذا با این روش توانسته است ضمن بیان این واقعه، وسعت دید خواننده را نیز بیشتر کرده تا به امروز برسد . تلاش رسول خدا (ص ) و دیگر ائمه علیهم السلام در ماندگاری و پایداری بیعت غدیر ، مصادف بودن غدیر با نوروز ایرانیان، مطالبی در باره مسجد غدیر در محل غدیر خم  به انضمام چند تصویر، پایان دهنده مباحث کتاب است.
پاسداشت غدیر
پاسداشت غدیرمحمد ابراهیم حامد مهدوی
هفتم ، ۸۹ ، رقعی ، شومیز
۴۸ ص ، قیمت ۸۰۰۰ ریال

کتاب حاضر در فصل های آغازین درباره اهمیت غدیر و برخی از علت های وقوع آن رویداد سخن می گوید، همچنین علت رفع مشکلات عالم و به دست آمدن نعمت های الهی را زاییده غدیر می داند آن گونه که اگر غدیر نبود سببی برای آفرینش نبود و توبه آدم محملی برای پذیرش نداشت و …؛ این مجموعه پس از گذری به داستان روز غدیر و یادآوری آن واقعه، به هدف اصلی خود می رسد که پاسداشت غدیر وظیفه انسانی، اسلامی، شیعی، ایمانی و اجتماعی است و سپس چند نکته مهم در مورد شیوه های این پاسداری را بیان می دارد.
پیمان آسمانی
پیمان آسمانیمحمد حسین رحیمیان
چهارم ، ۸۸ ، رقعی، شومیز
۱۲۸ ص، قیمت ۱۴۰۰۰ ریال

این کتاب به تامل، بازنگری و تقطیع موضوعات خطابه غدیر به همراه بیان توضیحات اجمالی در آغاز هر قسمتی می پردازد. متن کتاب با مطالبی در مورد حجه الوداع آغاز می شود اما ادامه آن یعنی اتفاقات قبل از ورود به غدیر، نزول آیات قرآنی و سپس واقعه ابلاغ رسالت و خطبه غدیر از امام باقر (ع) نقل شده است. نویسنده، خطبه رسول خدا (ص) را به بیش از صد بند تقسیم کرده است و با توضیحات مختصری در آغاز متن وترجمه هر بند خوانندگان را با عبارات آن بیشتر آشنا می کند.
ترجمه خطبه غدیر
ترجمه خطبه غدیرمحمد باقر انصاری
هشتم ، ۸۹ ، پالتویی، شومیز
۳۶ ص ، قیمت ۴۵۰۰ ریال

چهل ت‍یکه – غدیر را فراموش کرده ایم
چهل ت‍یکه - غدیر را فراموش کرده ایمگروه تحقیق و پژوهش انتشارات دلیل
اول ۸۹ / پالتویى / شومیز
۸۰ ص / ۹۰۰۰ ریال

همانطور که از نام مجموعه پىداست ،; این کتاب مطالب متفرقه اى را در مورد غدیر و ولایت امام على (ع) بیان مى دارد که اگرچه در نگاه اول باهم متفاوتند ولى همه آنها حول محور معرفى این واقعه مهم اسلام در بستر ولایت امام على (ع) و پیام رسول خدا (ص) در غدیر خم است . البته مى توان آن را مجموعه مقالاتى در موضوع غدیر نامید که نویسنده بدىن بهانه مطالب مهمى را به صورت کوتاه به خواننده ارائه نموده است . در این کتاب ، هم مطالب علمى مستند به قرآن و احادیث دیده مى شود و هم اشاراتى در مورد تاریخ صدر اسلام و چگونگى تغییرات پس از رحلت پیامبر(ص) . اشعار شاعران اهل بیت (ع) در زمینه غدیر نیز زینت بخش کتاب است
حماسه غدیر
حماسه غدیراستاد محمد رضا حکیمی
بیست و ششم ، ۸۹ ، رقعی ، شومیز
۳۵۲ ص ، ۳۵۰۰۰ ریال

تحقیقی در مورد آثار اعتقادی و اجتماعی واقعه غدیر در طول تاریخ. نویسنده در این کتاب خوانندگان را بدین سمت سوق می دهد که غدیر و پذیرش ولایت علی (ع) راهی است که مسلمانان باید بدان بپیوندند تا اسلام پایدار بماند. او با معرفی کتاب هایی در این زمینه و ارائه مطالبی در ایجاد گرایش همه جانبه به سوی غدیر مطالب مفصلی درباره کتاب الغدیر علامه امینی دارد که در آن به روش کار او، زحمات بی دریغش، سفرها، نگرش ها و نتایج ثمره بیش از سی ساله او می پردازد.
دفترخاطرات سرزمین غدیر
دفترخاطرات سرزمین غدیرمحمدرضا انصاری
اول ۸۹ / رقعی / شومیز
۱۲۸ ص / ۲۰۰۰۰ ریال

اىن بار سرزمىن غدىر رواى ماجراى اعلام ولاىت امىرالمومنىن (ع) در غدىر خم تا ساخته شدن مسجد غدىر و تخرىب آن از سوى دشمنان است که درصدد محو نام غدىر هستند . ترتىب بىان داستان هابه ترتىب زمانى اتفاقات تارىخ است و اصل و محتواى داستان ها به طور کامل حفظ شده است . آغاز کتاب با توضىحاتى در مورد جغرافىاى غدىر و علت انتخاب اىن محل از طرف خدا و رسول خداست و سپس خواننده در آغاز دفتر خاطرات به همراه راوى داستان به ۱۴۰۰ سال پىش باز مى گردد تا شاهد مهم ترىن اتفاق در اسلام باشد . نوىسنده کتاب تمامى اتفاقات رخ داده ، جزئىات تجمع در غدىر ، خطابه پىامبر (ص) ، برخى از فراز هاى خطبه ، بىعت با امىرالمومنىن (ع) ، توطئه هاى دشمنان . آثار وضعى اىن اعلام در همان زمان در طول تارىخ و … را ذکر مى کند سپس به اتفاقات پس از بىعت تا کنون را به صورت خلاصه و همگى از زبان سرزمىن غدىر بازمى گوىد نوآورى در شىوه بىان واقعه غدىر و شرح اتفاقات غدىر به زبان ادبىات داستانى ، از امتىازات  کتاب به شمار مى رود .
غدیر از زبان مولی
غدیر از زبان مولی محمد باقر انصاری
چهارم، ۸۹ ، رقعی ، شومیز
۴۸ ص ، ۶۰۰۰ ریال

این کتاب به جمع آوری سخنان و اتمام حجت¬های صاحب غدیر یعنی امیرالمومنین (ع) درباره غدیر پرداخته است و با تحلیل گونه¬ای درباره هر یک، جهت گیری آن را در راستای تبلیغ غدیر بیان فرموده است. مسیر این اتمام حجت¬ها از اولین روزهای رحلت پیامبر (ص) آغاز می¬شود و در سخت ترین شرایط بیعت اجباری حضرت خود را نشان می¬دهد و در طول ۲۵ سال خانه نشینی ایشان ادامه دارد و روزگار پنج ساله حکومت حضرت چه در مدینه و چه در کوفه و چه در بصره و و چه در میدان¬های جنگ تحقق می¬یابد. به عنوان پیشینه فکری محیط و زمینه هر یک از این موارد به تصویر کشیده شده تا موقعیت و اهمیت غدیر از زبان مولی علی (ع) معلوم باشد.
غدیر در امواج – واقعه قرآنی غدیر
غدیر در امواج - واقعه قرآنی غدیرمحمد باقر انصاری
سوم ، ۸۹ ، وزیری ، شومیز
۲۲۴ ص،  ۳۳۰۰۰ ریال

در کتاب « واقعه قرآنی غدیر» به انگیزه نشان دادن قرآنی بودن غدیر، با تدوین صورت کاملی از واقعه غدیر خم، این ادعا به اثبات رسیده که غدیر یک ماجرای آمیخته با قرآن است و این در همه فراز و نشیب¬های ماجرا قابل اثبات است.دوازده بخش کتاب بر اساس مقطع¬های اصلی  واقعه غدیر تقسیم شده، که از مدینه آغاز می¬شود و تا مکه می¬رود و از آنجا با مراسم حج همراه می¬شود. با پایان حج حرکت به سوی غدیر آغاز می¬شود و با رسیدن به سرزمین خم ، پیامبر (ص) سخنرانی مفصل خود را برگزار می¬کند و سپس مراسم سه روزه غدیر آغاز می¬شود. وقایع متعددی نیز در ارتباط با غدیر در این ایام رخ می¬دهد تا این که هنگام خروج از غدیر فرا می¬رسد. از غدیر تا مدینه نیز  وقایعی اتفاق می¬افتد و با رسیدن به مدینه ماجرا پایان نمی¬یابد، بلکه تا روز رحلت پیامبر (ص) هنوز غدیر در جریان است و آیات قرآن را پشتیبانی می¬کند.اگر نتیجه کتاب مزبور آن باشد که غدیر و قرآن با هم و در کنار یکدیگر مطرح شده¬اند و باید هر یک را پشتیبان و مفسر یکدیگر بدانیم، تا ابد افتخار خواهیم کرد که قرآنِِ عزیز در آغوش غدیریان است و غدیرعزیز با اهل قرآن است.اکنون هنگام آن رسیده است که از تفسیر قرآن به حقایق غدیر، و از تایید غدیر با حقایق قرآن نهراسیم و در برابر حقیقتی که در این باره در متن تاریخ دیده می¬شود سر تسلیم فرود آوردیم ، و تا ابد افتخار کنیم که قرآن ما با غدیروغدیر ما با قرآن است.
غدیر عید دعا و محبت
غدیر عید دعا و محبتعبدالحسین نیشابوری
سیزدهم ، ۸۸ ، رقعی ، شومیز
۶۴ ص ، قیمت ۷۰۰۰ ریال

داستان غدیر با ذکر اسناد و منابع واقعه غدیر، تاریخ و جغرافیا، اعمال و آداب روز غدیر مطالبی است که به صورت فشرده در این کتاب آمده است. در این نوشتار می توان عظمت غدیر را در اهمیت به اعمال و آداب آن فهمید و به نوعی می توان با بزرگداشت و انجام برخی از این موارد به فرموده پیامبر (ص) در رساندن پیام غدیر یاری رسانید.
گذری بر آموخته ها و پیام های غدیر
گذری بر آموخته ها و پیام های غدیرگروه تحقیق انتشارات دلیل
سوم ۸۹،‌ رقعی ،‌شومیز
۷۲ ص ،‌  ۹۵۰۰ریال

کتاب حاضر بر آن است که برخی از آموخته های دینی و شیعی را به همراه برخی از پیام های واقعه غدیر-که برگرفته از آموزش و راهنمایی های اهل بیت علیهم السلام است- به صورت چکیده به خوانندگان ارائه نماید . بخش اول کتاب به آموخته های جاری زندگی و مذهبی می پردازدکه با استفاده از متن احادیث و روایات که منطبق با آیات است به دست می آید .بخش دوم پس از بیان مقدمه ای علمی و مذهبی ، به ارائه پیام های استخراج شده از خطبهرسول خدا (ص)  در غدیر می پردازد . روش انحصاری کتاب خلاصه کردن همه مطالب در جملات فشرده و کوتاه است که بدون توضیح اضافی نقل شده است. عنوان کتاب ، برداشت از کتاب را برای سطوح مختلف مخاطب، به صورت باز معرفی می کند تا هرکس از این چکیده ها به اندازه توان خود برداشت نماید.
مروارید فضائل در صدف غدیر
مروارید فضائل در صدف غدیرpحبیب عباسی
اول ۸۹ / رقعی / شومیز
۱۲۸ ص / ۲۰۰۰۰ ریال

کتاب حاضر معرفى فضاىل امىرالمومنىن (ع)‌در خطبه غدىر است که از زبان رسول خدا (ص) بىان شده است . اىن کتاب سى فرموده رسول خدا (ص)  شامل فضاىل امام على (ع) را طرح نموده نقل شده است که هرکدام به وسىله  احادىث مختلفى توضىح داده شده است . آشناىى با اىن فضاىل معرفت خواننده را به امىرالمومنىن (ع) بىشتر مى کند . ضمن اىن که احادىث ىاد شده ابتدا از منابع اهل سنت نقل شده و سپس در صورت لزوم منابع شىعى بدان اضافه شده است . هدف نوىسنده بهره گىرى از خطبه غدىر و بىان جاىگاه امىرالمومنىن (ع) حضرت نزد رسول خدا (ص) است که باىد سرلوحه اعتقادات مسلمانان قرار گىرد .
یک قدم تا خورشید ج ۴ – از غدیر تا ابدیت
یک قدم تا خورشید ج 4 - از غدیر تا ابدیتمجید مسعودی
دوم ۸۹ ، خشتی ،‌ شومیز
۱۱۶ ص ،‌ قیمت ۱۵۰۰۰ریال

چهارمین مجلد از دوره‌ کتاب های « یک قدم تا خورشید » و ترجمه‌ خطبه‌ غدیر به انضمام مقدمه‌ آغاز واقعه‌ غدیر و برخی اتفاقات پس از آن است. آغاز کتاب در ارتباط با رسول خدا(ص)‌ و اهل بیت و قرآن و غدیر به عنوان اساس اسلام آغاز می‌شود و سپس خلاصه و مراسم آغازین خطبه به همراه ارتباط آن با برخی مطالب اعتقادی می‌پردازد تا بدین وسیله خواننده با اهمیت خطبه و امتحان الهی آشنا شود . خطبه‌غدیر در این کتاب به ۶۵ عنوان تقسیم شده است تا هر مطلب در ذیل عنوانی مجزا مطرح گردد . نویسنده در کنار استفاده از ترجمه‌ صحیح ،‌بیان روان و شیوایی را برای جذب مخاطب به کار برده است . پایان بخش کتاب ،‌مطالبی است در مورد « پس از پایان خطبه » که ضمن توضیح در مورد بنیادی ترین بخش دین ،‌ که ولایت امیرالمومنین(ع)‌ است به ظلم های پس ار بیعت در غدیر ، در مورد رسول خدا (ص)‌ و اهل بیت آن حضرت پرداخته است که به آیات قرآن و احادیث مختلف تکمیل شده است.

سال ۱۳۸۸

حدیث مهر در بلور شعر

حدیث مهر در بلور شعرعیسی ثاقب بخشایش
اول ۸۸ ، رقعی ، شومیز
۱۲۰ ص ، ۱۴۰۰۰ ریال

گزارش منظوم از واقعه و خطبه‌ غدیر است. در این مجموعه پس از اشاراتی مختصر به مقدمات واقعه غدیر به زبان شعر ، متن خطبه به همراه ترجمه نثر و ترجمه منظوم آن در یازده بخش – بر اساس کتاب اسرار غدیر – تنظیم شده است . پس از پایان خطبه به ادامه ماجرای غدیر و چگونگی بیعت مردم با علی (ع)‌ اشاره ای شده است . شعر ها در قالب بندی مثنوی سروده شده  و از روانی و شیوایی دلپذیری بهره برده است .
خطابه غدیر در آینه اسناد
خطابه غدیر در آینه اسنادمحمد باقر انصاری
ششم، ۸۸ ، رقعی ، شومیز
۱۰۸ ص ، قیمت ۱۳۰۰۰ ریال

کتاب حاضر دربرگیرنده متن سخنانی است که پیامبر بزرگ اسلام در اجتماع عظیم مسلمانانی که از حج خانه خدا باز می گشتند، به فرمان خدا بازگو فرمود. علاوه بر تشریح واقعه غدیر و متن کامل ” خطبه غدیر ” و ترجمه فارسی آن، اسناد و منابع خطبه غدیر و نیز مدارک حدیث غدیر و نیز راویان جدیث غدیر از صحابه و تابعین و همچنین مولفین مشهور غدیر در چهارده قرن به علاوه کتابهای شیعه و سنی که به طور مفصل و مختصر و یا قسمتهایی از واقعه را نقل کرده اند پایان بخش این کتاب است. مطالعه این کتاب باعث خواهد شد که خوانندگان آن با اطمینان از اسناد محکم غدیر ” حقایق آن را در خطابه بلندش جستجو ” کنند.
غدیر در امواج – ژرفای غدیر
غدیر در امواج - ژرفای غدیرمحمد باقر انصاری
هفتم ، ۸۸ ، رقعی، شومیز
۲۲۴ ص، قیمت ۳۰۰۰۰ تومان

ریشه یابی اعتقادی تاریخی غدیر با تحلیلی نو در ابعاد مختلف واقعه غدیر برای نسل جدید، روش متفاوت این کتاب با دیگر کتاب ها در موضوع تحلیل غدیر است. ابعاد تاریخی غدیر، برنامه های سه روزه پیامبر (ص)، ظرافت های این مراسم، پرده برداری و تحلیل نقشه های دشمنان و موشکافی تحرکات آنان بر ضد ولایت، بخش هایی از این کتاب است. نویسنده بر این باور است که تمام دستورات پیامبر (ص) و تمامی فرمایشات ایشان و امور اجرا شده در تثبیت نظام ولایت علی (ع) و جلوگیری از به ثمر نشستن توطئه منافقان در غدیر  و آینده اسلام، نشان دهنده اهمیت این واقعه در زنده نگه داشتن اسلام است. بخش پایانی کتاب در برگیرنده فرمایشاتی از امیرالمومنین (ع) درباره غدیر در قالب استدلال، احتجاج و ارث است.مطالعه این کتاب تفکر انسان را به لایه های تو در تو و ژرفای این واقعه تاریخی- عقیدتی اسلام وارد می کند.
غدیر در شعر فارسی
غدیر در شعر فارسیسید مصطفی موسوی گرمارودی
پنجم ، ۸۸ ، رقعی ، شومیز
۳۲۰ ص ، قیمت ۳۵۰۰۰ ریال

مجموعه¬ای برگزیده از اشعار فارسی در موضوع غدیر است. مولف کتاب از آن جا که معانی برخی لغات و اشعار را برای گروه های مختلف خوانندگان دشوار می دیده سعی نموده است که موارد لازم که نیاز به معنا و یا توضیح بیشتر دارد را در پایان هر شعر بیاورد تا آن جا که گاهی این توضیحات، طولانی نیز شده است. شرح مختصری از احوال شعرا نیز از دیگر امتیازات این کتاب است.نمایه ها، آخرین بخش از کتاب است که در آن فهرست آیات، احادیث، اشخاص، اقوام و اماکن آمده است. این فهرست ها استفاده را برای محققین و اهل فن بسیار ساده می گرداند.
قرآن نامه غدیر
قرآن نامه غدیرمحمد باقر انصاری
دوم ، ۸۸ ، رقعی ، شومیز
۱۴۰ ص ، ۱۶۰۰۰ ریال

این کتاب نگرشی تحلیلی به آیات قرآنی درباره غدیر است که در قالب ادبی – اعتقادی تدوین شده است. پنج فصل این کتاب عبارت است از : غدیریان در آینه قرآن، دشمنان غدیر در قرآن، امامان پاک و مطهر غدیریان، تابلوهای بشارت به غدیریان، تابلوهای تهدید به مخالفان غدیر.فراتر از باور است که بیش از ۳۰۰ آیه قرآن درباره غدیر است و در متن خطابه و نیز در طول سفر یک ماهه پیامبر (ص) نازل شده یا تفسیر گردیده  و یا به آنها اشاره شده است.دریافتی نتیجه گونه از آیات، استفاده نهایی از حضور آنها در جای جای غدیر است و پیامی که برای نسل ¬های آینده به همراه دارد وصف غدیریان را از مخالفان آن¬ها جدا می¬کند…
ما و غدیر ، نامه ای به دوستداران امیرالمومنین ع
ما و غدیر ، نامه ای به دوستداران امیرالمومنین عحامد رضا معاونیان
هفتم ، ۸۸ ، رقعی ، شومیز
۸۰ ص ، قیمت ۹۰۰۰ ریال

دل نوشته ای درباره غدیر است که با هشدار نسبت به مسئله ولایت، توجه دوستان امیرالمومنین (ع) را به وظایف خود در برابر آن حضرت جلب می کند.
واژه ماندگار
واژه ماندگارمحمد مهدی آصفی
ترجمه : حسن شانهچى
دوم ، ۸۸ ، وزیری ، شومیز
۱۷۶ ص ، قیمت ۲۳۰۰۰ ریال

این کتاب ترجمه « مدخل الی دراسه نصّ الغدیر» است. نویسنده با نگاهی به گرایش های سه گانه در موضوع امامت که عبارتند از: قیام مسلحانه، انتخاب و نصّ، در تحلیل و نقد آن ها برآمده است.دو نظریه اول جزء عقاید اهل سنت، و نظریه نصّ (معرفی صریح از سوی خداوند) عقیده شیعه در موضوع انتخاب امام (ع) است.فصل اول کتاب بررسی امامت به وسیله قیام و تسلط یافتن شخص است. در فصل دوم نظریه انتخاب امام از سوی مردم مطرح شده و پس از بررسی های مفصل بر اساس منابع معتبر و روش عقلی به این نتیجه رسیده است که این نظریه ارزش علمی ندارد. فصل سوم نظریه نصّ است که با تحلیل و بررسی به روش عقلی و نقلی، به مسئله ولایت در قرآن اشاره شده است و پس از معرفی برخی از نصوص سنت، به نص غدیر و دلالت آن بر ولایت و امامت علی (ع) منتهی می شود. در پایان کتاب، اسناد احادیث ولایت و وصایت در منابع اهل سنت، در ۱۳ پیوست به طور مفصل بررسی شده است.
سال ۱۳۸۷
اگر غدیر نبود
اگر غدیر نبوداحسان پور اسماعیل
پنجم ، ۸۷ ، رقعی ، شومیز
۴۰ ص ، قیمت ۵۰۰۰ ریال

نویسنده کتاب در جستجوی این پرسش است که اگر غدیر نبود چه اتفاقی می¬افتاد، و در جستجوی پاسخ بدین پرسش دو منظر را مطرح می¬کند: الف – نگاهی مو¬شکافانه به غدیر و بررسی آثار حیات بخش آن در تاریخ آغازین اسلام، ب- نگاهی پرسش¬گرانه در پاسخ به این که اگر غدیر نبود بعد از پیامبر (ص) چه روی می¬داد.
غدیر در قرآن قرآن در غدیر – ۳ جلدی

غدیر در قرآن قرآن در غدیر - 3 جلدیمحمد باقر انصاری
اول ۸۷  ، وزیری ، شومیز
۳ جلد ، ۱۵۶۸ص ، قیمت : ۲۰۰۰۰۰

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در ۱۵۰۰ صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص ) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد . بخش دوم کتاب موارد تفسیر قرآن در غدیر است که گاهی یک مفهوم به صورت کلی در سراسر قرآن ، یا یک سوره کامل ، یا یک آیه ، ویا  اقتباس و استشهاد از یک آیه به صراحت تفسیر شده است . در بخش سوم (آغاز مجلد سوم ) مراحل حضور قرآن در واقعه غدیر به صورت نزول ، تفسیر ، استشهاد و یا اقتباس بیان شده است. بخش چهارم شامل فرمایشات رسول خدا (ص) در ایام غدیر در باره قرآن و عظمت آن، و وظایف پیروان رسول خدا (ص ) در قبال آن است . بخش پنجم جمع بندی تحلیلی در ارتباط با نزول ، تفسیر ، دعا ، زیارات ، اجتماعات در باره یک آیه‌‌ است که نتایج خاصی را در ارتباط با یکدیگر بیان می¬نماید . یعنی استناد های مختلف از آیات ق‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍رآن در ارتباط با غدیر و یا به عکس .در بخش ششم اتمام حجت های قرآنی غدیر در تاریخچه۱۴۰۰ ساله بیان شده است بدین صورت که استدلال ها ، استناد ها ، استفاده از ابعاد مختلف آیات قرآن در دعا ها و و زیارات و یا شعر ها و نثرها ، و همچنین کتابهای مستقل که پیوند غدیر و قرآن را مستحکم تر می¬کند به صورت یکجا تدوین شده  و تقدیم علاقه مندان گشته است . از نکات بسیار مهم و قابل توجه در کتاب حاضر این است که آیات قرآنی احادیث و روایات با توجه به یکدیگر تحلیل شده اند و هیچ یک به تنهایی مورد تحلیل قرار نگرفته است  . مباحث اعتقادی ، تاریخی ، تحلیلی ، نتایج به دست آمده و … همه و همه متکی به حدیث ثقلین بوده و برگرفته از تطابق قرآن و حدیث است .
غدیر در روایت قلم

غدیر در روایت قلممحمد انصاری
پنجم ، ۸۷ ، پالتویی ، شومیز
۸۰ ص ، قیمت ۶۰۰۰ ریال

تاریخچه و سیر فرهنگی غدیر در طول چهارده قرن است:
۱- قرن اول هجری که کتابت راستی ها و درستی ها ممنوع بود و در این زمان، حدیث و آموزش های خصوصی به اصحاب، خطبه های ائمه علیهم السلام و نظم شاعران، نگاهدار فرهنگ غدیر بود.
۲- از ابتدای قرن دوم که فرهنگ مکتوب آزاد شد و بیشتر به سندها و رجال خطبه غدیر بود.
۳- تا قرن چهارم پژوهش در اسناد و متن روایت غدیر و …
۴- و تا قرن حاضر که مدارک بسیاری در این سالها نوشته شده است.بخش های بعدی کتاب گزارشی از آمارهای مختلف مربوط به کتاب های مستقل درباره غدیر است و معرفی چند کتاب برگزیده.
غدیر در نگاه خورشید

غدیر در نگاه خورشیدمرتضی طاهری
ششم ، ۸۷ ، رقعی ، شومیز
۱۸۴ ص ، قیمت ۲۰۰۰۰ ریال

شرح حدیث امامت از امام رضا (ع)، و این که اقرار به ولایت علی (ع) پرتوی از غدیر و آثار آن است. کتاب حاضر با اشاره با جلوه های ولایت امیرالمومنین (ع) در کلام امام رضا (ع) در پی آن است که بیان دارد: احادیث امامان معصوم علیهم السلام که در باب معرفت ولایت علی (ع) است حول محور غدیر و آثار آن می گردد.نویسنده این کتاب برخی از فرمایشات امام رضا (ع) را در این زمینه جمع آوری نموده و به نوعی امام معصوم (ع) را از کلام امام رضا (ع) معرفی می کند.خطبه علی (ع) در ایام حکومت ظاهری ایشان در روز جمعه همزمان با عید غدیر، غدیر در نگاه امام رضا (ع)، بزرگداشت غدیر با ذکر آداب و رسوم آن، احادیث مربوط به ولایت و امام زمان (ع) فصول آخر کتاب را تشکیل می دهد.
غدیر کجاست؟

غدیر کجاست؟محمد باقر انصاری
چهارم ، ۸۷ ، رقعی ، شومیز
۸۸ ص ، قیمت ۸۰۰۰ ریال

عظیم ترین اجتماع بشری در تاریخ انبیاء برای ابلاغ مهمترین پیام الهی به بشریت، در بیابانی وسیع کنار برکه آبی زیر پنج درخت کهنسال رقم خورد. در عرب برکه یا آبگیری که پس از عبور سیل و بارندگی تا مدتی پرآب می ماند «غدیر» نامیده می¬شود و آبگیری که واقعه  ابلاغ رسالت آخرین پیامبر (ص) در آن اتفاق افتاد به نام سرزمین خم به « غدیر خم» معروف شد کتاب حاضر تاریخ و جغرافیای سرزمین « غدیر خم» را به تفصیل بیان می¬دارد تا ورود غدیر به جغرافیای اسلام را برای همگان توضیح دهد.تلاش دشمنان غدیر در نابودی آثار معنوی واقه غدیر و نابودی آثار مادی و ظاهری آن از جمله تخریب مسجد غدیر به دست حاکمان اولیه تاریخ اسلام و انهدام آن در قرن چهاردهم برای آخرین بار، نشان دهنده اهمیت موضوع و چگونگی تلاش مخالفان در نابودی تاریخ و جغرافیای غدیر است.
غدیر در روایت قلم
غدیر در روایت قلممحمد انصاری
پنجم ، ۸۷ ، پالتویی ، شومیز
۸۰ ص ، قیمت ۶۰۰۰ ریال

تاریخچه و سیر فرهنگی غدیر در طول چهارده قرن است:
۱- قرن اول هجری که کتابت راستی ها و درستی ها ممنوع بود و در این زمان، حدیث و آموزش های خصوصی به اصحاب، خطبه های ائمه علیهم السلام و نظم شاعران، نگاهدار فرهنگ غدیر بود.
۲- از ابتدای قرن دوم که فرهنگ مکتوب آزاد شد و بیشتر به سندها و رجال خطبه غدیر بود.
۳- تا قرن چهارم پژوهش در اسناد و متن روایت غدیر و …
۴- و تا قرن حاضر که مدارک بسیاری در این سالها نوشته شده است.بخش های بعدی کتاب گزارشی از آمارهای مختلف مربوط به کتاب های مستقل درباره غدیر است و معرفی چند کتاب برگزیده.
غدیر در امواج – سخنرانی استثنایی غدیر
غدیر در امواج - سخنرانی استثنایی غدیرمحمد باقر انصاری
دوم ، ۸۷ ، وزیری ، شومیز
۲۵۶ ص، قیمت ۳۰۰۰۰ تومان

خطابه غدیر بین همه سخنرانی¬های جهان یک استثنا است. کتاب « سخنرانی استثنایی غدیر» تحلیلی بر سخنرانی پیامبر (ص) در غدیر خم است. این نگاه علمی هرگز در صدد شرح و تفسیر فرازهای خطبه غدیر نیست ، بلکه موشکافی یک سخنرانی استثنایی است که از یک سو تدارکات قبل و بعد از آن را مورد بررسی قرار خواهد داد ، و از سوی دیگر متن سخن را از نظر فن خطابه مورد دقت قرار می¬دهد. این دو هدف در دو بخش کتاب حاضر ارائه شده است:بخش اول: برنامه¬ریزی جامع برای سخنرانی استثنایی؛ از لحاظ آماده سازی فضای لازم، و بررسی کیفیت بلاغت و فنون خطابه، برنامه¬های سه روزه پیامبر (ص) و راهکارهای امروز غدیر.بخش دوم: گام¬های سخن در خطابه غدیر. در این بخش مراحل به هم پیوسته و دقیق سخن در خطابه غدیر و ظرافت های کلام در هر یک از فرازهای خطبه به صورت جداگانه مورد بررسی¬ قرار¬گرفته
کتاب « سخنرانی استثنایی غدیر» تحلیلی بر سخنرانی پیامبر (ص) در غدیر خم است. این نگاه علمی هرگز در صدد شرح و تفسیر فرازهای خطبه غدیر نیست ، بلکه موشکافی یک سخنرانی استثنایی است.
بخش اول کیفیت آماده¬سازی فضای لازم قبل از سخنرانی غدیر، تحلیل بلاغت سخن و کیفیت استثنایی سخنرانی از نظر فنون خطابه و سپس برنامه¬های سه روزه به عنوان متمم آن سخنرانی مورد بررسی قرار گرفته است. آنگاه راهکارهای امروز غدیر را از روش های پیامبر (ص) استفاده برده است.
در بخش دوم مراحل به هم پیوسته و دقیق سخن و ظرافت های کلام در خطبه در دوازده قسمت بر اساس فرازهای اصلی خطبه تنظیم شده که پس از تحلیل هر قسمت، متن خطبه و سپس ترجمه آن آورده شده است.

منبع: انتشارات دلیل ما